Lajm i Rëndë/ Shpërthim në një fabrikë fishekzjarresh, 3 viktima

Uncategorized

Një shpërthim ka ndodhur në një fabrikë fishekzjarresh në provincën Chieti në Itali.
Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

Sipas mediave italiane si pasojë e shpërthimit kanë humbur jetën 3 persona.

Shpërthimi ndodhi në Esplodenti Sabino në Contrada Termini, një fabrikë që disponon dhe rimerr barutin nga bonifikimi në Casalbordino

Lajmi u konfirmua gjithashtu nga kryebashkiaku Filippo Marinucci

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *