Vjen super lajmi i mirë për gjithë shqiptarët/ Ja çfarë ka premtuar Ministri i Jashtëm gjerman

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Ministri Federal i Punëve të Jashtme Heiko Maas ka çelur sot takimin virtual mes Ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit.
//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta le.xosh laj,min e plo.të ,duke shty,pur ne rek,la.men 4 sekondshe

Ministri Maas, gjatë fjalës së tij theksoi domosdoshmmërinë për të çuar përpara procesin e integrimit në BE të vendeve të Ballkanit Perëndimor.
//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta le.xosh laj,min e plo.të ,duke shty,pur ne rek,la.men 4 sekondshe

Duke u ndalur edhe tek Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, Maas tha se këto dy vende kanë bërë progres të qëndrueshëm.

Kjo është arsyeja pse bisedimet e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë duhet të nisin tani. Falënderoj Presidencën Portugeze për marrjen përsipër të kësaj detyre për më tej – do të ketë mbështetjen tonë të plotë!”-tha Maas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *