Vjen “Cikloni Gjenovian” Meteorologët Japin Paralajmërimin : Ja Çfarë Na Pret Nga Dita E Martë

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Temperaturat kanë shënuar ngritje të ndjeshme dhe e gjitha lidhet me ciklonin e fuqishëm mes Britanisë së Madhe dhe Skandinavisë.
Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

Ky ciklon me trysninë e tij në drejtim të Alpeve dhe Italisë Veriore do të krijojë disa vorbulla ciklonike dhe të gjitha në kombinim së bashku në drejtim të rajonit tonë do të kushtëzojnë depërtimin e masave të ngrohta ajrore nga Mesdheu dhe Afrika Veriore.

Rrymimet e fuqishme ajrore jugore për arsye të afrimit të “ciklonit gjenovian” kanë shkaktuar edhe ngritje të ndjeshme të temperaturave, mirëpo ngritja e temperaturave do të jetë e përkohshme sepse nga e marta pritet të kemi goditje të re ajrore polare me erëra veriore dhe veriperëndimore. Priten edhe reshje bore, por i ftohti nuk pritet të jetë i madh./Meteoballkan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *