Tronditet ITALIA/ Ky është Lajmi i fundit çfarë ka ndodhur atje Sot…

Uncategorized

Italia vazhdon të përjetojë dita të keqija, pasi numri i të infektuarve dhe viktimave nga koronavirusi po rritet nga dita në ditë.
Sipas autoriteteve, gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë regjistruar 544 viktima dhe 37 255 të infektuar.

Ndërsa numri i tamponeve të kryer në 24 orët e fundit është 227 695, ndërsa raportohet se janë shëruar 12 196 persona. Deri më sot Italia ka regjistruar 1,144 552 të infektuar nga koronavirusi e 44, 683 viktima. .Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do lexo Lajmin e Plot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *