Tronditet Gjermania/ MERKEL merr Vendimin e dhimbshëm, Prej të Hënën…

Lajme

Pas Francës dhe Spanjës dhe Gjermania vendos për të rifutur vendin në karantinë. Vendimi është marrë pak minuta më parë gjatë mbledhjes së kancelares Angela Merkel me drejtuesit e 16 landeve.
Karantina do të nisë të hënën, më 2 nëntor. Kjo vjen pas shtimit të rasteve me Covid-19 dhe humbjeve të jetës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *