TËR,METl 6.3 Iëkund Këtë Shtet,Njerëzit Vrapojnë Jashtë Të AIarmuar

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Një lëkundje e fortë sizmike është regjistruar në goditur provincën jugore të Davao del Sur në Ishujt Filipine këtë të diel.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Sipas agjencisë sizmologe të Filipineve tërmeti ka qenë me një magnitudë 6.3 në një thellësi prej 10 km.Ndërkohë Instituti i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë së Filipineve (Philvolcs) tha se tërmeti u regjistrua në thellësinë 15 km, duke shtuar se ishte tektonik, ndërkohe që japin alarmin për tsunami.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Vendi i Azisë Juglindore është në Unazën e Zjarrit të Paqësorit, gjeologjikisht aktiv dhe përjeton tërmete të shpeshta,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *