Si Të Shpëtoni Nga Aroma E Pakëndshme E Këpucëve

Uncategorized

Ekzistojnë disa metoda natyrale për të hequr erën e pakëndshme nga këpucët.

Sodë buke Vazhdoni leximin ne kete foto me poshte

Soda e pjekjes thith si lagështinë ashtu edhe aromat. Vendosni një lugë gjelle sodë buke në të dy këpucët në mbrëmje dhe lëreni të qëndrojë gjatë natës. Në mëngjes, shkundni këpucët dhe do të zbuloni se nuk ka asnjë shenjë ere të pakëndshme, transmeton lajmi.net.

Pudër për foshnje

Është po aq e dobishme sa soda e bukës. Ekzistojnë dy përdorime: vendosni pak pudër në secilën këpucë dhe lëreni brenda natës ose vendosni pluhur direkt në këmbët tuaja dhe parandaloni ose thithni djersën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *