Shpërthim I Fuqishëm, 500 Makina Përfshihen Në Flakë, Dhjetëra Të Lënduar Dërgohen Me Urgjencë Në Spital

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Më shumë se 500 automjete shpërthyen në flakë në kufirin Afganistan-Iran të shtunën pasdite, pas shpërthimit të një kamioni karburanti.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Incidenti ndodhi në zyrën doganore në Islam Qala, në provincën perëndimore të Afganistanit, Herat.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Të paktën 17 njerëz pësuan lëndime dhe të njëjtit u dërguan në klinikën Islam Qala dhe në Spitalin Rajonal Herat, sipas zëdhënësit të departamentit të shëndetit publik në Herat, Mohammad Rafiq Sherzaj.

“Të gjithë ishin të tmerruar. Ata po iknin. Makinat ishin bllokuar”, tha dëshmitari okular, Khalil Ahmad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *