Nje Femer Te Vertet Eshte …

Uncategorized

Nje femer e vertete.Nje femer te vertet eshte veshtire per ta bindur, qofte edhe atehere kur ke te drejte!Te duhen miliona arsye per tia dhene se e do dhe ajo do gjej nje per ta vertetuar te kunderten!Nje femer e vertet nuk beson lehte ,nuk bie ne grackat e cdo njeri qe e ndalon ne rruge per ti thene se eshte e bukur apo e lezetshme!Te shikon ne ate menyre qe ajo do, e jo ti, apo ndoshta nuk te shikon fare!

Nje femer e vertet di se cfare flet, ajo mendon para se te flas, nuk merzitet nese ti pret apo nuk pret!Te do por nuk ta thote, me pare vdes se sa te ul krenarin!Nje femer e vertet xhelozon aq keq, sa qe te le te shkosh pergjithmone se sa ta ngaterrosh me ndonje tjeter!Deshiron te jete e para dhe e fundit, nuk te le te hysh ne jeten e saj nese nuk i jep nje vend te tille!Nje femer e vertet nuk jepet lehte, preferon ti shikoj te tjeret te jepen pas saj!Nuk i buzeqesh kujtdo, e as nuk derdh lot per kedo!

Nje femer e vertet kthehet nje here, dy here por kur i betohet vetes, veshtire tia thyesh betimin!Nuk i duron shume gjera por tradhetine e urren me shpirt andaj kujdes, mos bej pyetje pse, sepse ne vend te pergjigjes do marresh nje‘lamtumire’!Nje femer e vertet respekton shume dhe e di pse, sepse ajo e adhuron respektin!Dhe kur per here te pare ajo takon dashurine, behet edhe me e rrezikshme…nje femer e tille bene qe te rrahin zemrat e shume meshkujve, por ajo do arrij te degjoj vetem ato rrahje te asaj zemre qe nuk do lodhet kurre duke u munduar per te!Kur te kesh ne krahe nje femer te tille, mund ta quash veten burre…eshte e veshtire te kesh ne krah nje femer te tille, por ateher kur ta kesh, te siguroj qe pergjithmone do jete e jotja, sepse keshtu duan femrat e tilla, ose KURRE ose PERGJITHMONE!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *