Ngjarje e rëndë në Shqipëri/ 30-vjeçarja pl agos të atin dhe vëllanë më të vogël, policia jep detajet

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Specialistët për Hetimin e Kri.meve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arr estuan shtetasen E. H., 30 vjeçe, banuese në Drenovë, Mallakastër.

Në datë 06.02.2021, rreth orës 22:00, në fshatin Drenovë, Mallakastër, në banesë, shtetasja E. H (e cila vuan nga probleme të shëndetit mendor), për motive të dobëta ka go ditur me një mjet pr erës (thi.kë), babain e saj, shtetasin F. H., 60 vjeç dhe vëllain, shtetasin N. H., 27 vjeç, të cilët ndodhen në spitalin Rajonal Fier, nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën pe nale “Dhu në në familje”. /korrieri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *