Nga vijnë vaksinat anti-COVID? Manastirliu zbulon arsyen pse po mbahet ‘sekret’

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nuk ka pranuar që të tregojë emrin e vendit që i ka dhuruar Shqipërisë, dozat e para të vaksinës anti-COVID. E ftuar në emisionin “Open”. Manastirliu ka bërë me dije se emri është kërkuar që të mos bëhet publik, nga vetë vendi dhurues.
Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

Ndërkohë që shton se një arsye mund të jetë fakti që vende të tjera i donin dozat, ndërsa vendi i kishte ‘ndarë’ për Shqipërinë. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

“Kemi ruajtur një marrëveshje konfidencialiteti me vendin që na ka dhuruar këto vaksina. Nuk do të bie në përsëritje. Rama e shpjegoi edhe arsyen e vendit mik që ka treguar solidaritetit. Vendi ka kërkuar që të ketë konfidencialitet. Një arsye mund të jetë që vendet e tjera mund t’i duan dozat që kemi marrë ne, dhe vendi ka zgjedhur t’ja japë Shqipërisë,”-u shpreh ministrja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *