Ndodh E Papr,Itura Për Shqipërinë, Ja Çfarë Parash,Ikohet Të Ndo,Dhë

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Për këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

Në këtë mënyrë, ata të cilët kanë planifikuar për këtë të Shtunë e të Diel, moti do i favorizojë duke qenë i kthjellët në të gjithë territorin e vranësira të pakta kalimtare. Gjithashtu priten edhe temperatura të ngrohta sidomos ato të mesditës.

Megjithatë, në orët e vona të mbrëmjes të ditës së Diel mbi vendin tonë depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme. Në këtë mënyrë dita e Hënë do të ketë mot me vranësira të dendura shoqëruar me reshje shiu të vazhdueshme me intensitet kryesisht mesatar në pjesën më të madhe të vendit. Në zonën e veriperëndimit dhe atë të jugut reshjet e shiut në periudha kohore të caktuara pritet të jenë me intensitet të lartë. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

Era përgjatë këtyre ditëve do të fryjë nga kuadrati i jugut me një shpejtësi mesatare 3-10m/s dhe nga orët e mesditës të ditës së Diel deri në orët e mesditës të ditës së Hënë fiton shpejtësi dhe bëhet intensive deri në 15-20m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore./SHMU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *