Mos o Zot/ Muzika shqiptare ‘g.oditet keq nga lajmi i zi’, ndahet parakohe nga jeta këngëtari që e donim të gjithë

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Një tjetër v.dekje e shkaktuar nga COVID. Mësohet se kitaristi i njohur Valton Berisha ka ndërruar jetë papritmas.

Lajmin e hi dhur e ka dhënë përmes një postimi në rrjetet sociale kompozitor Florent Boshnjaku, ku shkruan se shpirti i tij i mirë do të jetë gjithmonë prezent në shoqëri.

“Eh more Valton …
shpirti yt i mire ka me qene gjithmone prezent mes neve .

Pusho i qete”, ka shkruar Boshnjaku në Facebook.

Ndërsa, shkaqet e vd ekjes nuk janë bërë të njohura akoma.

Berisha ishte pjesë e grupit “Purgatory”, që në gjeneratën e tyre njiheshin si djemtë e guximshëm që po sillnin ndryshime në rininë shqiptare.

Ky grup shpejt u bë i njohur duke krijuar hite dhe duke treguar guxim si me përmbajtjen e këngëve te tyre ashtu edhe me paraqitje. /korrieri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *