Limaj: Jemi tradhtuar, Specialja u themelua për trafikim të organeve dhe pse nuk ka aktakuzë

Lajme

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj pas konfirmimit të aktakuzave ndaj presidentit Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ish zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimit, ka thënë se sot Kosova ka marrë një goditje të madhe për të cilën po ndihen të tradhtuar.

Limaj ka thënë se klasa politike e Kosovës për faktin që nuk është sillur si shtetformues ka ardhur gjendja e tillë. Sipas tij, është koha e fundit që klasa politike të bashkohet dhe ballafaqohet me sfidat që fatkeqësisht po përballet Kosova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *