Lajmi që t.ronditi vendin këtë mëngjes, o Zot pse kaq i ri? Ndërron jetë papritur legjenda e…

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Ka nderruar jete legjenda e basketbollit shqiptar, Arben Fagu. Lajmi i z.i u dha sot. Ai u shua në moshën 65-vjeçare si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Profesor Arben Fagu njihet për karrierën e tij të suksesshme në drejtimin e ekipit të meshkujve të Dinamos, por edhe Partizanit. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

Ngushëllimet për Arben Fagun janë shprehur edhe basketbollistët në rrjetet sociale.

“Mengjesi sot erdhi me nje lajm te trishte e te kobshem e te pabesueshem. Nje nga ikonat e Partizanit por edhe basketbollit shqiptar si sportist por sidomos si trajner mjeshtri i madh Arben Fagu ka ndërruar jete pas nje semundje qe erdhi pa pritur per ta ndare profesorin nga ne e per te na lene keshtu pa fjale e zemerthyer te qofte dheu i lehte prof Beni, boshlleku qe na le nuk do mbushet kurre. E paharuar puna dhe vepra jote përjetë”, shkruan Tirana Eagles Basket.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *