LAJMI I FUNDIT/ Tollovi E Madhe E Papritur Në KUFI, Ja Çfarë Po Ndodh Sot

Uncategorized

LAJMI I FUNDIT/ Tollovi e madhe e Papritur në KUFI, Ja çfarë po ndodh Sot
Vazhdoni leximin ne kete link me poshte ↓↓

Pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh duke krijuar edhe radhë të gjata mëngjesin e kësaj të shtune. Sipas policisë kufitare të Morinës deri në orën 9 të mëngjesit kaluan rreth 1700 automjete dhe rreth 4700 qytetarë të Kosovës drejt Shqipërisë.

Pika kufitare po punon me 4 sportele. Me mijëra qytetarë nga Kosova kanë zgjedhur të kalojnë fundjavën në Shqipëri, duke përfituar edhe nga koha e mirë, Por dhe nga masat kufizuese për pandeminë më të lehta, krahasuar me ato që ka marrë qeveria e Kosovës. Kosova vazhdon të ketë numër të lartë të të infektuarve nga Covid-19 me 13 mijë e 561 raste aktive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *