LAJMI I FUNDIT/ Tërmeti I Fuqishëm 6.2 Ballë Godet Këtë Shtet…

Uncategorized

Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës righter, u regjistrua në Argjentinë, në kufirin verior me Kilin.Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar Italian i Gjeofizikës dhe asaj të Shërbimit Gjeologjik të SHBA.

Tërmeti ishte me thellësi prej 153 km, me epiqendër rreth 80 km nga San Antonio de los Cobres.Nuk ka raportime nëse tërmeti ka shkaktuar dëme materiale apo dëmtim të qytetarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *