LAJMI I FUNDIT Në Kroaci: Ja Sa Viktima Ka, Dhe Sa Janë Në Gjendje Të Rëndë

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Ministria e Brendshme e Kroacisë konfirmoi sonte se në tërmetin e sotëm shkatërrues me fuqi 6,2 ballë me epiqendër afër Petrinjes.Gjashtë persona humbën jetën, të paktën gjashtë të tjerë u plagosën rëndë, dhe kërkimi në rrënoja është ende duke vazhduar.Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

“Megjithëse kërkimi për rrënojat është duke vazhduar, ne jemi të trishtuar të raportojmë informacion në lidhje me viktimat: një vajzë në Petrinja dhe pesë burra në Majske Polane,” njoftoi Ministria e Brendshme kroate në Twitter.

Përveç kësaj, të paktën gjashtë persona u pla,gosën rëndë dhe 20 të tjerë kaluan me lëndime të lehta trupore.“Mendimet tona janë me familjet e viktimave dhe të plagosurve,” thuhet në deklaratën e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB).

Tërmeti shkatërrues, i cili u ndie sot në të gjithë Kroacinë në orën 12.19, dyshohet të ketë shkaktuar dëme të mëdha materiale, njofton Instituti Sizmologjik i Kroacisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *