LAJMI I FUNDIT/ Befason Kancelarja Merkel, këto janë Vendimet më të Vështira, por ja çfarë do ndodhë

Uncategorized

Kancelarja Angela Merkel thotë se përpjekja për të kontrolluar përhapjen e Covid-19 në Gjermani ka qenë një nga periudhat më të vështira të karrierës së saj, shkruan thelocal.de, përcjell albinfo.ch.

Duke folur në Samitin Ekonomik në Berlin të martën, Merkel tregoi mirëkuptim për tendosjen e rëndë që po e përjetojnë banorët në Gjermani, raportoi Spiegel.

Merkel tha se ishte e vetëdijshme se kufizimet ishin një “barrë e demokracisë”. Por, ato janë të pashmangshme, theksoi ajo.

“Këto vendime janë ndër më të vështirat e mandatit tim në detyrë”, tha Merkel.

Sidoqoftë, Merkel bëri thirrje për më shumë përpjekje nga njerëzit në luftën kundër pandemisë së koronavirusit.

“Për momentin situata mbetet serioze, madje do të thosha shumë serioze”, tha ajo, përcjell tutje Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do lexo Lajmin e Plot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *