Lajm I Papritur Vjen Nga Italia, Kryeministri Conte Jep Doreheqjee, Ja Detajet…

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Lajm i papritur vjen nga Italia, Kryeministri Conte jep doreheqjee, Ja detajet…
Lajm i papritur vjen nga Italia Ka dhënë dorëheqjen kryeministri i Italisë, Giuseppe-Conte. Lajmi bëhet i ditur nga mediet italiane, të cilat theksojnë se largimi i tij hap një fazë të ndërlikuar politike dhe kushtetuese.Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

E cila do të përfundojë vetëm kur një kryeministër i ri dhe ministrat e tij të betohen para Presidentit. Sipas medieve fqinje.
Dorëheqjaa e Conte krijon një krizee, të lindur nga konfliktet mes partive të koalicionit qeverisës, që nuk u sanksionua nga një votë mosbesimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *