Lajm i Keq/ Merret Vendimi i ri për Karantinë Deri në 7 Dhjetor nga…

Uncategorized

Lajm i Keq/ Merret Vendimi i ri për Karantinë… Deri në 7 Dhjetor nga Greqia Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

Zëdhënësi i qeverisë greke njoftoi se vendimi u mor duke patur në konsideratë situatën e krijuar në vend me koronavirusin.

Lockdown-i total do të shtyhet tha ai duke iu referuar të dhënave epidemiologjike duke mos dhënë garanci edhe për “shpëtimin” e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri, do të përjetohen nën masa kufizuese.

Rrjedhimisht, periudha e festave do të jetë ndryshe në Greqi pasi qarkullimi do të jetë i kufizuar, ndërsa baret dhe restorantet do të funksionojnë në orare më të reduktuara.

Greqia është duke u përballur me raste të shumta të prekurish dhe të vdekurish nga koronavirusi.

Madje, spitalet në zona të ndryshme të vendit janë mbushur duke detyruar autoritetet që të bëjnë transportimin e të sëmurëve me avion për në Athinë ku ka ende vende bosh. /abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *