Lajm I Fundit/ Rama Del Me Njoftimin Që Nuk E Priste Askush, Ja Çfarë Pritet Të Ndodhë Ne Vendin Tone

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Kreu i qeverise Edi Rama ka dhene lajmin per firmosjen e kontrates per ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë – Durrës.

Pas më shumë se 3 vjetësh projektim, procedura financimi dhe garë ndërkombëtare firmosim kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë – Durrës. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë:

Një investim strategjik që pas dekadash të tëra boshllëku hap kapitullin e Rilindjes së Hekurudhës Shqiptare, që përkon edhe me vizionin e Metropolit Europian Tiranë-Durrës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, firmosi kontratën për fillimin e punimeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *