Kancelarja Merkel Jep Lajmin E Papritur, Ja Çfarë Pritet Të Ndodhë Gjatë Muajve Të Parë Të 2021

Uncategorized

Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka deklaruar sot se autoritetet e këtij vendi nuk do të jenë në gjendje të sigurojnë mjaftueshëm vaksina në tremujorin e parë të vitit 2021, me qëllim që të ketë një kthesë të madhe në luftën kundër pandemisë së coronavirusit, shkruan Reuters.Ajo tha para Bundestagut gjerman se do të ishte e mundur të frenohen vdekjet, duke shtuar se do të ndërmarrin të gjitha masat që të mbajnë të hapura shkollat dhe kopshtet e fëmijëve, transmeton Telegrafi. SHT.YPE.NI REK.LA.MEN POSHT

Merkel pajtohet me rekomandimet që të mbyllen dyqanet në periudhën e Krishtlindjeve – e deri më 10 janar, duke kundërshtuar kategorikisht hapjen e hoteleve për të parandaluar udhëtimin e familjeve që dëshirojnë të vizitojnë familjarët e tyre në kohë të festave të fundvitit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *