Javës Tjetër Do Të Nisin Reshjet E Dendura Të Dëborës, Ja Cilat Zona Do Të Mbulohen..!!

Uncategorized

Javës tjetër do të nisin reshjet e dendura të dëborës, ja cilat zona do të mbulohen. Në mënyrë të përmbledhur duke nisur nga dita e hënë deri dhe ditën e enjte në të gjithë territorin do të mbizotërojë moti i vranëtt.Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

Por hera-herës dhe në kohë afatshkurtër nuk do të mungojnë intervalet me diell.Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e lokalisht mesatar në formë shtrëngatash.

Edhe ditën e premte moti do të jetë i vranët por intensiteti i reshjeve bëhet mesatar në një pjesë të madhe të vendit ndërsa në zonën e veriut intensiteti deri i lartë. Nga dita e shtunë priten reshje bore në pjesën më të madhe të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *