ITALI/ Përmbytje të furishme, Viktima dhe dëme të mëdha, Ja çfarë ka ndodhur… (VIDEO)

Uncategorized

3 persona kanë humbur jetën në ishullin italian të Sardenjës, si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut në orët e fundit. Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

Video-t dramatike të postuara në rrjetet sociale, tregojnë lumenjtë e baltës që përfshijnë rrugët e Bittit në provincën e Nuoros.

Sipas mediave italiane, një i moshuar u mbyt në shtëpinë e tij, ndërsa një tjetër person u vra ndërsa udhëtonte me makinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *