Ish Ministri Vitia jep Deklaratën e fortë, Vetëvendosje do të…

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka hapur sot zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 14 shkurtit.
Kryetari i kësaj dege Arben Vitia tha se kanë dalë sot në sheshin “Skënderbeu” për të siguruar se fitorja e 14 shkurtit për Lëvizjen Vetëvendosje është e sigurt.
Shty.pe rek.lam.en per ta le.xuar laj.min e plote me poshte

“Sot edhe zyrtarisht fillon fushata zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit. Jemi këtu një pjesë e kandidatëve për deputetë nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Vjosës me numër 127 dhe në kushtet të cilat gjendemi, në kushte te pandemisë, në një situatë të jashtëzakonshme kemi filluar kështu hapjen e fushatës për shkak se nuk mundemi të mbajmë një fushatë me tubime siç kemi bërë më herët.

Bashkë me kandidatët jemi këtu për të siguruar që fitorja e 14 shkurtit për Lëvizjen Vetëvendosje është e sigurt dhe deri më 14 shkurt në mënyrë të dinjitetshme dhe secili prej kandidatëve tonë në çdo lagje, në çdo cep të Republikës do të shkojnë të takojnë qytetarët siç i kemi takuar edhe jashtë fushatës në mënyrë që kjo fitore të jetë më substanciale dhe më bindëse”, u shpreh ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *