Hoti bën Deklaratën e Papritur, Ja çfarë do Ndodhë me Vetëvendosjen

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, duke folur për Lëvizjen Vetëvendosje, ka parashikuar zhdukjen e saj nga skena politike. Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

“Ka pasë edhe episode të caktuara, eksperimente të një partie që pas një sezone është zhdukur. Ka pasë në Greqi, Austri, dhe në vende tjera…”, është shprehur Hoti, njofton Klan Kosova.

“[Lëvizja Vetëvendosje do të zhduket] plotësisht sepse nuk ka bazament. LDK ka momente të mira dhe jo shumë të mira, por standard ka qëndruar dhe nuk i ka ndryshuar vlerat” .

“Kurrë nuk kemi ndryshuar në parimet tona si parti. Nuk jemi parti sezonale”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *