GJERMANIA Sjell Vendimin E Ri Për Kufirin, Ja Çfarë U Vendos !

Lajme

Ja çfarë u Vendos !Gjermania dhe Republika Çeke kanë shtuar kontrollet kufitare pas ngjarjeve në Vjenë.Dy nga fqinjët e Austrisë, Gjermania dhe Republika Çeke kanë shtuar kontrollet kufitare në rast se ndonjë autor i dysh uar përpiqet të largohet nga vendi, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Oficerët e policisë po kryenin kontrolle të rastësishme në automjete dhe pasagjerë, tha policia çeke.

Vlen të kujtohet këtu se ne ende nuk kemi konfirmim nga autoritetet austriake për numrin e saktë të tyre.Një autori dyshuar ka humbur jeten kurse ministri i brendshëm tha brenda natës se të paktën një person besohej se ishte ende i lirë. /Lajmi.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *