GJERMANI/ Vjen Lajmi i shumëpritur, Ja çfarë Raportohet Sot

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Në Gjermani ka rënë numri i infektimeve në rreth 9.700 në 24 orët e fundit, që është rreth 3.500 më pak se para një jave, transmeton albinfo.ch. //EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh lajmin e plo.te. shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Numri i vd ekjeve është ende i lartë, 73 raste ishin në 24 orëshin e fundit. Ndërsa sa i përket numrit të rasteve me Covid, indikatori i infektimeve në 100 000 banorë në shtatë ditët e fundit ka rënë në 82, ndërkohë që vetëm para dy javësh ka qenë mbi 197.

Autoritetet gjermane shëndetësore thonë se masat po japin rezultate dhe kanë shpresë se do të hiqen gradualisht pas 15 shkurtit shumica e masave. /Albinfo.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *