E PAPRITUR/ Gjermania Shqyrton Mundësinë Për Mbyllje Të Kufijve, Ja Çfarë Do Vendoset…

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Sekretari i Përgjithshëm i CSU, Markus Blume, tha për mediat gjermane të martën se Bavaria po mendonte të mbyllte kufirin e saj me Austrinë për shkak të “sjelljes së papërgjegjshme” të kësaj të fundit.

//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Blume përmendi ‘relaksimin’ e bllokimit të Austrisë të hënën, më 8 shkurt, si një arsye për masën drastike.“Ajo që po bën Austria është e papërgjegjshme nga këndvështrimi ynë”, i tha Blume programit “Frühstart” në RTL.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Blume bëri thirrje që kontrollet kufitare të intensifikohen, ndërsa nënvizoi mbylljet e kufijve si një zgjidhje e mundshme. “Ne nuk do të lejojmë që kjo valë të përhapet përtej kufirit për ne në Gjermani”, tha Blume. “Kjo është arsyeja pse është e mirë dhe e rëndësishme që kontrollet kufitare tani të intensifikohen përsëri.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

“Mbyllja e kufirit duhet të jetë gjithashtu një mundësi (si) mjet i fundit”.Gjatë fundjavës, Austria njoftoi se do të intensifikojë kontrollet dhe kontrollet kufitare në anën e saj. Udhëtimi midis dy vendeve tashmë është shumë i kufizuar.Nga e mërkura, më 10 shkurt, rregullat e hyrjes në Austri do të bëhen më të rrepta, përcjell tutje albinfo.c.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *