E Fundit/ Zvicra Vendos Karantine Për Disa Shtete, Ja Cilat Janë…

Lajme

Zvicra Vendos Karantine Për Disa Shtete, Ja Cilat Janë.Udhëtarët nga Kanadaja, Rusia, por edhe nga Berlini dhe Hamburgu, do të duhet t’i nënshtrohen një karantine 10-ditore.

Duke filluar nga e hëna, nëse duan të udhëtojnë në Zvicër.“Autoritetet shëndetësore konsiderojnë se shkalla e infeksioneve të Co vi d 19, është shumë e lartë në këto rajone dhe prandaj paraqet rrezikk shëndetësor për popullatën e Konfederatës zvicerane”, njoftuan burimet qeveritare.

Në listën e zonave të kuqe janë shtuar, gjithashtu, disa rajone të Italisë (Kampanja, Sardenja dhe Veneto), të Austrisë, Gjeorgjia, Irani, Jordania, Sllovakia dhe Tunizia.

Nga ana tjetër, Bolivia, Namibia, Republika Domenikane, Surinami dhe Trinidad e Tobago janë hequr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *