E fundit/ Vjen njoftimi i papritur nga Ministria e Arsimit: Mbyllen të gjitha SHKOLLAT në vendin tonë deri ne kete date..

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Ministrja e Arsimit Evis Kushi njoftoi diten e sotme se të gjitha shkollat në vendin tonë do të qëndrojnë të mbyllura për javën e ardhshme. //EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe

Kushi tha se mësimi do të zhvillohet vetem online, ndërsa ky vendim vjen pas parashikimit të IGJEUM se vendi ynë do të përfshihet nga një mot i ftohtë me reshje të shumta shiu dhe dëbore.

“Sipas parashikimeve të IGJEUM, në vendin tonë pritet një rënie shumë e theksuar e temperaturave dhe rreshje të dendura dëbore në pjesën më të madhe të territorit.

Për këtë arsye, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë vendosi të kalojë të gjitha institucionet tona të arsimit parauniversitar në skenarin e tretë të mësimit online për javën e ardhshme, nga data 15 deri në 19 shkurt 2021.

Në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Arsimit Parauniversitar, si dhe të gjitha zyrat arsimore dhe drejtoritë rajonale në vend, po punojmë intensivisht për të marrë të gjitha masat e nevojshme që të garantojmë mbarëvajtjen e këtij procesi”, u shrpeh Kushi. /korrieri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *