Doli Me Makinë Pas Orës 10:00 Mbrëmë, Ja Çfarë I Ndodhi Këtij Djali

Lajme

Doli me makinë pas orës 10:00 mbrëmë, ja çfarë i ndodhi këtij djali.Arr*estohet 21-vjeçari i cili po lëvizte me makinë pas orës 22:00 të mbrëmjes së djeshme, dita e parë e hyrjes në fuqi e orës policore.Shërbimet e Stacionit të Policisë Manzë, thonë se në zbatim të masave të mara për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në Sukth, Durrës, kanë ndaluar për verifikim mjetin me drejtues shtetasin I. D., të cilit i kanë kërkuar lejen e lëvizjes.

Më pas blutë kanë ushtruar kontroll fizik në mjetin me të cilin qarkullonte i riu për sende të kundërlig*jshme.Gjatë kontrollit në mjetin tip “Benz”, shërbimet e Policisë kanë konstatuar një sasi lënde n*arkoti**ke të dyshuar si cann*abis sat*iv*a. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe se*ku*estr*uar në cilësinë e provës materiale rreth 3 kg lëndë na*rkot*ike ca*nnabis sa*tiv*a.

Kjo çoi në pran*ga të riun, i cili ishte i dë*nuar në vitin 2018, për veprën pe*nale “A/rmëm*bajtje pa leje”.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën pe*nale “Prodhimi dhe shitja e nark*otikëve”.
Per Lajmet me Te Reja Ne Rajon Na Ndiqni ketu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *