Dhjetori Vjen Me Probleme, Lëshohet Al’armi Për Këto Qytete. Priten Stuhi Dhe Reshje Dëbore

Uncategorized

Moti i keq vazhdon ende në Itali dhe orët e ardhshme do të jenë gjithashtu të vështira në zona të ndryshme dhe pritet qe shirat te vijn drejt vendit tone pasi dita e hene ne Shqiperi pritet te jete me reshej shiu. Vazhdoni leximin ne kete link me poshte

Bazuar në parashikimet e disponueshme, Departamenti i Mbrojtjes Civile në marrëveshje me rajonet e përfshira ka lëshuar një par’alajmërim të ri për kushtet e pafavorshme të motit.

Ala’rmi është lëshuar për në Veneto, Friuli Venezia Giulia dhe Bolzano. Nga mbrëmja pritet që të nisin reshjet e dendura të shiut, si dhe stuhitë në Toskana, Liguria, Lombardia, Veneto, Provincat Autonome të Trentos dhe Bolzano dhe Friuli Venezia Giulia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *