Covid-19 Në Shqipëri, Mjeku Pipero Tregon Çfarë Do Të Ndodh Në Gjysmën E Dytë Të Janarit: Do Të Kemi….

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin “Log” në Abc News ishte mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero. Përgjatë ditëve të fundit, rastet e reja me Koronavirus janë ulur. Për këtë arsye Pipero u pyet nëse duhet të lehtësohen masat shtrënguese.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do le.x.o

Pëllumb Pipero, imazhi publik i luftës kundër COVID-19

Mjeku tha se gjysma e dytë e janarit pritet të ketë një shtim të të infektuarve, prandaj duhet bërë kujdes.

“Mendoj se kjo është një sjellje fiziologjike e virusit, gjysma e dytë e janarit do të ketë një shtim të rasteve, por duhet të jemi të përgatitur dhe duhet që edhe për të paktën 2-3 muaj të jemi ale rt për të mundësuar uljen e d ëmit të këtij virusi”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *