Ambasadorja Amerikane, Jep Mesazhin Surprizues Për Shqiptaret..

Uncategorized

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka uruar Shqipërinë dhe kryeministrin Edi Rama për udhëheqjen e OSBE-së gjatë vitit 2020.

Vazhdoni leximin ne kete link me poshte ↓↓

“Urime Shqipërisë për udhëheqjen e suksesshme të OSBE gjatë një vitit të vështirë. Ne vlerësojmë vendosmërinë parimore të shprehur nga KM Rama në deklaratën e tij përmbyllëse duke kërkuar veprim për çështje të tilla si Bjellorusia, argesioni rus, liritë themelore”, thuhet në postimin e ambasadës amerikane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *