Afro 4 mijë testime në 24 orët e fundit! MSH zbardh shifrat: Ja sa të infektuar rezultuan sot në shkallë vendi

Për tu informuar i pari kliko lartë Follow ↗️↗️⤴️

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë kryer 3856 testime dhe kanë rezultuar me koronavirus 942 raste të reja.
Ju njohim me situatën e COVID19 në 24 orët e fundit si vijon: Shty,pe rek.lam.en per ta le.xuar laj,min e plo.te..

Janë kryer 3856 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 942 qytetarë Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

199 raste në Tiranë, 80 në Tiranë, 57 në Elbasan, 52 në Vlorë, nga 39 raste në Shkodër, Lushnje, 33 në Lezhë, 32 në Fier, 30 në Krujë, 29 në Kavajë, 26 në Kamëz, 25 në Sarandë, 22 në Kukës, 17 në Patos, nga 16 raste në Gjirokastër, Shijak, 14 në Librazhd, nga 12 raste në Berat, Dibër, nga 11 raste në Korçë, Rrogozhinë, Gramsh, Kuçovë, 10 në Kurbin, nga 9 raste në Mallakastër, Vau i Dejës, Divjakë, nga 8 raste në Pogradec, Peqin,
Skrapar, nga

7 raste në Mirditë, Mat, Bulqizë, nga 6 raste në Delvinë, Malësi e Madhe, Prrenjas, nga 5 raste në Tepelenë, Cerrik, nga 4 raste në Pukë, Ura Vajgurore, Belsh, 3 në Devoll, nga 2 raste në Has, Tropojë, Përmet, Selenicë, Memaliaj, Kolonjë, Poliçan, Këlcyrë, Konispol, nga 1 rast në Roskovec, Klos, Vorë, Pustec, Dropull.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *